hispaania

A te teadsite, et Eesti asub Ameerika Ühendriikides?

Ma olen siit kaugelt Hispaaniast kuulnud, et kord sakib Omniva ja siis jälle DPD kullerid, kes vist helistada ei oska või helistavad, aga ei tule kohale või kaovad pakid ära. Aga no minu arvates on meil siin kohalik Correose postifirma ikka peajagu üle ja pole teil vinguda midagi! 😀

Igatahes sai kogu lugu alguse sellest, kui mu sõbrants kirjutas mulle, et ta on pisut paksemaks läinud ja no jumal lõpuks halastas ja andis selle läbi ka suuremad tissid. Seega on kõik vanad rinnahoidjad väikeseks jäänud ja äkki ma tahan endale. Ma ei tea! Teil võib-olla on veider kellegi vanu rinnakaid endale krabada, aga mul ausalt öeldes pole väga vahet, et kas me räägime rinnahoidjatest või kleitidest või seelikutest. No ja ta küsis siis, et kas mul on 75B suurus ja on küll! Seega ideaaselt sobisid. Ja kuna ta on selline korraliku kvaliteedi armastaja, mitte nagu mina, kes ma ostan H&M-ist endale pesu, mis poole aastaga suht nartsuks kuluvad, siis ma loomulikult ütlesin, et pane aga teele ja noh..taaskasutus on popp ja ikka parem, kui prügikasti visata! Eks ole?! Anusin, et ta mulle paar pakki Arvid Nordquisti kohvi ka kaasa paneks, sest kohalik kraam on üsna rõve ja ma juba kuu aega kuival! Oli nii numpsik ja panigi!!  Kalevi komme ka!

No möödus nädal ja ma vaatasin Omniva lehelt, et pakk liigub mega kiirelt ja on juba Hispaaniasse jõudnud ning arvestasin, et paari päevaga on kindlalt juba ukse taga. Või noh. Ukse taga mitte. Nimelt oskavad Correose kullerid kuidagi moodi tunnetada, kui mind kodus ei ole ja just siis tulla. Näiteks kui ma olen terve päev kodus välja arvatud 13.50-14-15, kui ma lastele järele lähen, siis nad suudavad just sel hetkel kiirelt läbi hüpata. Seega umbes 80% kordadest olen ma pidanud ikkagi ise postkontorisse järele minema 😀 Ja ma tegelikult ei saa väga selle üle vinguda ka, sest nad ju veavad neid pakke ilma lisatasuta koju! Probleem on lihtsalt selles, et nad ei helista ette ja nõnda ei oska ma õigel ajal kodus olla. 

Aga see selleks! Paari päeva pärast vaatasin uuesti Correose ja Omniva lehte ning tundus, et pakk on tollis, mis tegelikult ei ole üldsegi ebatavaline, sest meil siin vist kõik pakid lähevad esialgu tollist läbi ja siis sealt edasi. Eesti pakid vedelevad seal maks paar tundi ja siis on juba järgmine või maks ülejärgmine päev ukse taga (või noh..postkontoris). No ja kuna Eesti on Euroopa liidus, siis ei tohiks mingeid tollimakse või muud jama lisanduda. Aga seekord jäi ta sinna kinni ja no mitte kuhugi ei liikunud. Iga jumala päev vaatasin ja seis ikka sama. Ehk siis 9ndal aprillil pani sõbrants paki teele, 12ndal jõudis see Hispaaniasse tollikontrolli ja sealt sama päev suunati deklareerimisele ja kõik! Ma ei osanud midagi teha ka. Mõtlesin, et küll ta kohe kohe sealt lahti lastakse.

16nda aprilli paiku potsatas mu postkasti kiri Correoselt, kus oli mingi avaldus, mille ma pidin mingi põhjusel ära täitma ja Madridi saatma koos oma NIE-numbri koopiaga ja jumal teab veel millega. Kolme tilga verega äkki? Kui vanamoodi ei taha,  siis oli ka võimalik kuhugi veebilehele minna ja seal sama teha. Mõtlesin siis, et davai…ma küll aru ei saa, mille jaoks seda kõike vaja on, aga no teeme ära. Trükkisin aadressi sisse ja vaatasin seda avaldust. Vaja oli panna oma andmed, saatja andmed, riik, kust pakk teele pandi ning lisaks sellele panna nimekiri asjadest, mis paki sees on koos hindade ja kogusega. Eeeehm. Ok? Esimene probleem tekkis juba üsna kiirelt, kui ma pidin panema riigi, kust see pakk tuli, aga seal oli ainult Aafrika, Ameerika, Jaapan, Hiina…ma ei tea…Iraak..ja siis sai panna ka variandi, et ükskõik, milline muu riik väljaspool Euroopat. Eeeeeeehm. Eesti on minu teada täitsa Euroopas, seega mida kuradit ma sinna panen. Mõtlesin, et pohh, jätan selle vahele ja täidan muu ära. Sisu kirjeldusse panin, et see on kingitus sõbrantsilt ja seega ma täpselt ei oska paki sisu kirjeldada. Ja kui kõik tehtud oli, siis tuli esimene error. Riik on kohustuslik. Aga no kuidas ma seda panen, kui pole ju Eestit. Aga ilma selleta ei lubanud jälle dokumenti ära lõpetada. Proovisime naabriga helistada ka, aga ei saanud me kedagi  sealt Correosest kätte, seega otsustasin, et lähen hoopis postkontorisse kohale ja äkki seal oskavad aidata.

Läksin. Sealt öeldi mulle, et jajaaa, avaldus tuleb ära täita ja no kui ei ole seda Eesti riiki seal nimekirjas, siis pane aga valik “muu riik Euroopa väliselt”. Aga no Eesti on ju Euroopas. Ma ei saa aru. See blankett oli kusjuures 100%  mõeldud pakkidele, mida on vaja deklareerida. Ehk siis pakkidele, mis on tulnud väljaspoolt Euroopat. Ma ei kujuta ette, kus see ämber neil tekkis, aga ma arvan, et keegi maru tark mees vaatas seda pakikest ja mõtles, et Estonia on raudselt mingi väike tundmatu Aafrika riik ja nõnda see jama mul käima lükati.

Ok! Läksin siis sama lollilt koju tagasi seda blanketti uuesti täitma. Panin “muu riik Euroopa väliselt” ja üritasin uuesti ära lõpetada, kui tuli uus error ette. Nimelt ei tohi paki sisu väärtus olla 0 euri. Aga mis kuradi hinna ma talle panen siis? Panin siis 1 eur ja sai lõpuks tehtud! Ja no eriti tore on see, et pärast seda on ju vaja see blankett välja printida, allkiri alla panna ja siis uuesti sisse skännida 😀 Jehhuuu! Enne, kui ma uuesti sisse skännisin, siis tõmbasin hiigelsuure ja rasvase ringi ESTONIA ümber ja kirjutasin, et Eesti kuulub Euroopa liitu ja panin neli hüüumärki otsa. 18ndal aprillil sai siis lõpuks kogu kupatus teele saadetud.

22 aprill tuli kogu see jama tagasi koos sõnumiga, et paki väärtus ei saa olla 1 eur ja on kohustuslik panna kogu paki sise kirjeldus koos kogustega. No aga kus ma kurat tean täpselt, mis seal sees on ja kui palju mingi asi väärt on. Kui palju keegi oleks valmis ühe kasutatud rinnakapaari eest välja käima? 1 euro? 2? 5 eurtsi? Kuidas ma seda hinnata oskan 😀 Pluss see on kingitus, ehk siis asjal on rohkem ju sentimentaalne vöörtus 😀 Ma ei tea. Ma olin too hetk suht kettas juba kogu sellest asjast. Panin siis uuesti, et saate aru…pakk tuli Eestist, mis on juba üsna pikki aastaid olnud osa Euroopa liidust ning tegemist on kingitusega, mille eest ma ei ole sentigi välja käinud ja no palun lõpetage see jama kord ära juba!! Ja saatsin uuesti teele. 

Eeehm….järgmine päev oli taas kogu kupatus tagasi lükatud koos sõnumiga, et pakk ei saa olla kingitus ja pange aga paki sisu kirjeldus koos koguste ja väärtusega. AAAAAHHHHGGGGHHH!!!!! Fain! Panin siis, et 8 paari kasutatud rinnahoidjaid (väärtus 1 eur tükk), kaks pakki kohvi (väärtus 5 euri tükk) ja 4 pakki komme (väärtus 1.50 euri pakk). Mingeid pisiasju oli veel, aga no ma ei osanud reaalselt neid kirjeldada ega ka neile mingit väärtus panna. Sõbrants pani näiteks neid veterani rukilillekesi. Kust ma pean teadma palju need maksavad ju 😀 No ja taas printisin välja, panin allkirja alla, tõmbasin Estoniale sada ringi ümber, kirjutasin, et minge kõik perse (ok, kirjutasin, et Eesti on ikka Euroopa liidus), skännisin sisse ja panin taas teele.  Ja lisaks sellele saatsin ma neile sõnumi ja kuna ma olin üsna närvis juba kogu selle asja pärast, siis no…oli selline üsna kurja sisuga kiri. Umbes, et mille kuradi pärast ma pean seda näkast blanketti täitma, kui see pakk tuli Euroopa liidust ja sisaldab kasutatud rinnahoidjaid, millel reaalselt ei ole väärtust ja kuidas te aru ei saa, et te ise panite pange ja nüüd ma pean kannatama selle kõige pärast. 

Ja teate, mis siis juhtus??????? Viimase blanketi saatsin ma neile 24 aprill, eks ole! Siis juhtus nii, et kaks päeva oli tühjus, sest nädalavahetus tuli peale. Esmaspäeval nad vaatasid kogu selle jama üle ja saatsid mulle arve! ARVE! Teate mille eest. Selle eest, et nad pidid nüüd selle paki avama ja sinna sisse vaatama ja see kõik maksis mulle 50 euri. Mille pärast ma üldse seda paki sisu kirjeldust neile saatma pidin, kui nad lõpuks ikka selle lahti tegid ja ise sisse vaatasid? Oleks siis kohe avanud, eks ole?. Poleks ma mitu nädalat jamama pidanud ju. Kirjale muidugi vastust ei olnud, sest kui avaldusele või blanketile või ma ei tea, mis asi see on, peavad nad vastama 24-48 tunni jooksul, siis kirjadele vastavad nad kuni kolme tööpäeva jooksul. No ja ma alguses mõtlesin, et ma ei hakka seda maksma ja vaidlustan kogu kupatuse, aga siis me naabriga mõtlesime, et kui paari avalduse saatmine on veninud juba mitme nädala pikkuseks ristiretkeks,  siis tõenäoliselt see vaidlustamine võtab samapalju veel. Kui mitte rohkem. Ja siis ma mõtlesin, et pohh! Ma siis panen selle 50 euri magama ja mõtlen oma peas, et ma maksin nende rinnakate eest ja kõik korras. Et ma ei viitsi enam. Sest no ma lihtsalt ei suutnud enam. Maksan ära ja saan paki kätte ja saab eluga edasi minna. Seega maksin kohe ära ja panin neile maksekorralduse teele. See oli…kolmapäev vist.  Ja ma mõtlesin, et no reedeks on raudselt neil see üle vaadatud ja esmaspäev-teisipäev on pakk käes. Eks ole. EKS OLE?

Ja siis! Siis tuli vastus mu kirjale  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Muhahahahahahaa noh! 

Nad vastasid mulle, et kuna kaupleja (ehk siis minu sõbranna) saatis selle paki mulle AMEERIKA ÜHENDRIIKIDEST, siis on täiesti vältimatu paki deklareerimine. Sest noh. Eesti on ju Ameerika Ühendriikides. Ma ei teadnudki, et ma 25 aastat Ameerikas elasin! 😀 Ja siis nad panid veel kirja lõppu, et soojad tervitused. SOOJAD TERVITUSED? 😀 Minge perse noh 😀 Google mapsi lingi peaks saatma neile 😀 Mis kuradi Ameerika? Paki peal on kirjas Estonia. Blanketi peal oli kirjas ESTONIA. Igal pool Estonia. Kuidas nüüd korraga Ameerika! 😀 Ma ausalt ei osanud ei nutta ega naerda enam. Nii absurdne situatsioon lihtsalt. Võtsin siis Alberto kaasa kogu oma paberimajandusega ja läksime postkontorisse, et äkki saab mingit lahendust asjale, aga nood seal umbes väitsid, et kogu probleem sai alguse sellest, et mul sõbrants Eestis ei kirjeldanud paki sisu (mida Euroopa Liidu siseselt ei pea tegema) ja seega oligi neil õigus küsida, mis seal sees on. Mis ei ole tõsi, aga ma ei viitsinud nendega seal vaidlema hakata. Ja no selle Ameerika Ühendriikide jama peale ei osanud nad midagi öelda 😀 Ütlesid, et kui  on makstud, siis lastakse üsna pea pakk lahti ja korras 😀 Muud midagi! Ehk siis taaskord lahkusin sealt sama lollilt, nagu ma sinna läksin..aga pohhhhh! Asi makstud, küll ma selle paki uue nädala alguses kätte saan. Ja no mul oligi selleks hetkeks juba suht tuimus sees. Ma ei viitsinud nendega enam jamada! Mitte enne, kui mul pakk käes on. Ma lihtsalt enam ei tahtnud…

No ja siis. Esmaspäev tühjus. Ja siis tuli teisipäev. Ja kolmapäev. Ja ma ikka jumala rahulik. Tuleb siis, kui tuleb. Ja siis tuli neljapäev ja ma läksin jälle jumala närvi! Kaua võib noh! Kirjutasin neile siis uuesti, et ma ei saa aru, mis kuradi käpardid seal töötavad ja miks ma pean ootama pakki Eestist (mis on EUROOOOPA LIIIIIDUUUS) ja kus on põhimõtteliselt ainult kasutatud rinnahoidjad ja paar pakki kohvi, KUU AEGA?? Ja ma maksin poolteist nädalat tagasi ja ikka tühjus. Ehk siis, KUS MU PAKK ON??? Tuli reede. Mitte midagi. Pakk ikka kusagil tollis kinni…

No ja esmaspäeval hakkas pakk lõpuks liikuma ning jõudis imekiirelt kohalikku postkontorisse. Nagu võluväel. Hopsi Madridist kohal! Ja kui te arvate, et ma selle kenasti kodu uksel kätte sain, siis te eksite, sest ma olin terve hommiku kodus ja läksin alles kell 3 kodust välja. Ja no nad siis tulid! 😀 Umbes kella 4 paiku 😀  Ja no kui ma koju jõudsin,  siis ega ma kohe sellele järele ei saanud minna, sest pakk jõuab postkontorisse tagasi alles ma ei tea kuna…järgmine päev oli võimalik peale korjata. Mida ma ka tegin. Esimese asjana hommikul. Vedasin siis selle koju ja avasin paki…kusjuures nad olid selle tõesti lahti teinud, aga näha oli, et ega nad kuhugi sisse polnud vaadanud. Kõik kinni teibitud pakid olid ikka samas seisus. Seega ma ei tea, mille jaoks nad selle üldse avasid. 

No ja siis. Vaadake. Kogu see lugu sai alguse nendest rinnahoidjatest, eks ole 😀 Tegin ma siis selle kotikese lahti, kus need sees olid ja valasin kõik välja. Ausalt! Super ilusad ja üli kvaliteetsed.  Mega pehmest materjalist ja no luks kinnitustega ja ma ei tea…H&M-i kvaliteedist valgusaastate kaugusel. Mõtlesin, et oli ikka väärt seda jama. Ja siis 😀 Vaatasin siis ühe sildikest…75C. Hmm…ja teisel sama. Ja kolmandal. Ja neljandal! 😀 No oleks mul vaid C-korv 😀 Aga ei ole! Ma olen kord elus nii suurte rindadega olnud ja see oli siis, kui ma rase olin 😀 Ehk siis absoluutselt iga viimane kui rinnahoidja oli suur 😀 Ma ei tea, kas universum saadab sõnumeid, et peaks lõpuks silikoonid sisse panema? 😀 Aga vähemalt mul jälle kvaliteetset Arvid Nordquist ja Pauligi kohvi!! Maksis küll 50 euri need kaks pakikest, aga vähemalt on ülimaitsev kohvi igal hommikul! Midagi positiivset ka ikka, eks ole! No ja komme saan ka kohvi kõrvale süüa 😀 Ja rukilillekesi rinda panna. Ja Kenneth tegi endale sellest pappkastist mingi ülicooli arvuti 😀 Kõik õnnelikud ju! 😀

Mis mul nüüd siis muud üle jääb öelda siin. Ma ikka kavatsen kogu selle jama Correosele ka saata. Esitan mingi kaebuse või midagi sellist. Raha vaevalt tagasi saab, aga tahaks mingitki vastust saada, et kuidas see kõik alguse sai ja mis alustel nad minult seda paberimajandust nõudsid ja mille eest ma 50 euri maksin neile. Aga selles mõttes võib ju asi alati hullem olla. Näiteks mul naaber ajas oma jõulupakki poolteist kuud taga! Mingid singid ja muu lihakraam läks kõik hallitama 😀 Seega pole mu lugu nii masendav midagi 😀 Marju äkki viitsib ise oma loo kirja panna  😀 

Kas teil ka postifirmadega põnevaid lugusid? Hea meelega lohutuseks loeks 😀

5 kommentaari

 • Kris

  Ma vist millalgi juba soovitasin, ei mäleta enam. Aga osta Lidlist rohelist Jacobsi kohvi, hind 5.99. Ainus mis siinmail juua kannatab.

 • Ma

  Tellisin kunagi amazonist raamatu, mis ka kohe Usasse saadeti, et noh ikkagi junaited steitsi osariik ju see Estonia. Otsiti Eestit Philadelphiast ja siis hakati uurima, et mismõttes pole ja saadeti Miamisse, et noh kas sain kätte. Ma kogus see 5 nädalat olin vana rahu ise ja korrutasin, et olen ikka veel selles Euroopa Eestis. Mingi salapärane Eesti osariik seal vist ikkagi on, sest keegi selle raamatu seal kätte sai. Mulle saadeti uus. 6nneks ei pidanud ma midagi maksma. Sinu olukorras läheks vist hulluks.
  Aga rinnahoidjad võid Vinted’isse panna, seal läheb kõik kaubaks. Ma viskaks ka sel juhul pilgu peale, see mu tissinumber 😀

  • Liisbett

   Hahahaa!Eesti on jah…väike tundmatud riigike! 😀 Ja see maha müümine polegi paha mõte. Teenin oma 50 eurtsi tagasi ehk 😀

 • Kadi

  Võimalik, et see ajab segadusse, et USAs peaks reaalselt olema Eesti-teemaline eramajadega piirkond ning sealsed tänavanimed on ka Eestiga seotud – Estonia Gate, Vormsi View, Rapla Crossing, Torva Bluff etc.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga