hispaania

Värvilised lehed Lõuna-Hispaanias? Aga palun.

Kui ma Hispaaniasse kolisin, siis mulle jubedalt meeldis Eestis ja Hispaania elu omavahel võrrelda. No näiteks, et Eestis on hapukoort ja siin ei ole. Leiba ka ei ole ning kuidas ma nüüd elan ilma kiluvõileibadeta. Siis aga selgus, et meil on siin Ukraina pood, kust seda kõike osta saab. Ka pelmeene, seljanka suppi, tatart, sefiiri ja isegi kalja! Ja tegelikult on hapukoort ja ka näiteks kefiiri isegi Hispaania poodides saadaval. No ja siis ma mõtlesin, et tahaks ikka valgeid jõule, aga siin lõunas ju ei saja lund või kui sajab, siis sulab kahe sekundiga ära ja nii kähku ei jõua isegi kuuma shokolaadi valmis teha, et korralikku jõulutunnet kätte saada. Aga no siis jälle selgus, et meil siin kahe tunni autosõidu kaugusel on ju Sierra Nevada lumised tipud ja seal on lumi 100% garanteeritud. Hõõgveini saab IKEA-st kaasa haarata ja no mis elul nii viga.

Aga värvilised lehed! Siin on ju kogu aeg roheline. Siis Marju rääkis, et siin on ju kastanimetsad sügisel kuldkollased! Aga sinna ei saa bussi ega rongiga ja mul ei ole autot. Ja nõnda ma üritasin ühte enda tinderi kutti seebitada, et palun vii mind sinna ja ta tegelikult lubas viia ka. Juba viimased neli nädalat, kui mitte rohkem. Aga tegudeni kuidagi ei jõudnud ja kui eelmine nädal mind eriti haledalt üle lasti, siis ma suurest kurbusest (või vihast või kibestumusest..kes teab) otsustasin, et ei saa kellelegi loota ja nõnda tegime sõbrantsidega plaani, et võtame rendiauto ja teeme ise selle tripi ära.

Laupäeva õhtul bronnisime auto ära, mis ei olnud küll nii odav, kui me esialgu olime lootnud, aga no mis sa hädaga ikka teed! Pühapäeva hommikul kell 11 oli start Ronda poole ning vähem kui kahe tunniga olime kohal. Ja kuigi vihma sadas ning taevas ei olnud sinine, siis see kõik oli seda väärt. Vihma sadas õnneks vaid maksimaalselt tund aega, mida me kasutasime selleks, et Igualejas ringi uudistada.

Ma nüüd igatahes lõpetan selle lobisemise. Selline on meie sügis:

 

 

Seeni leidsime ka! 😀 Pole veel kindel, et need ka söödavad on, aga eks me uuri välja 😀
Kastanid

Kui keegi novembris siia kanti satub, siis kindlasti soovitan plaanidesse võtta. Meie käisime kahes linnakeses: Igualeja ja Parauta. Mina isiklikult soovitan suuna Parauta poole võtta ning sealt matkamist alustada. Kui aega on palju, siis võib vabalt ette võtta raja, mis viib läbi kastanimetsa Igualeja linna. Me kahjuks jõudsime Parautasse liiga hilja, et nii pikk matk ette võtta, aga järgmine kord kindlasti teeme ära. Kindlasti tasub vahel ka nina maas mööda metsa jalutada, sest seeni oli ohtralt. Ei saa lubada, et need kõik söödavad on, aga meile vähemalt tundus, et skoorisime mõned puravikulised. Meil plaan lähiajal uus matk ette võtta, sest tamme- ja korgimetsades pidi detsembris ohtralt kukeseeni olema!

Ahjaa. Ma siia lõpetuseks veel ütlen, et siinsed kastanid on söödavad. Mulle endale isiklikult küll väga ei meeldi, aga kui sügisel Hispaaniasse satute, siis kindlasti soovitan proovida. 🙂

3 kommentaari

  • Kadri

    Me oleme tulemas sel sügisel okt lõpp nov algus , ei tea kas sel ajal ka juba nii ilus seal 🙂 Kavatseme just sõita ka Rondosse ja lähiümbrusse

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga