Liisbett reisib

Kas edasi lükatud lennu eest saab kompensatsiooni? Mina sain!

Ma sain just mõned päevad tagasi kommentaari, et ega ma ometi Kenti raha Alejandro peale ei kulutanud. No ütleme siis nii, et kui teil endiselt Kenti rahakoti pärast suur mure on, siis tänaseks on kogu see kulunud rahapatakas kenasti mu taskusse tagasi tulnud ja võite rahulikumalt hingata! Tänu Lennunõuete meeskonnale võib enam-vähem öelda, et ma olen kenasti oma rahad tagasi saanud. Või noh..kui väga nokkida tahate, siis Kenti rahad.

Aga mis siis juhtus?

Kui keegi veel mu Marseille reisipostitusi ei lugenud, siis ma teen lühikokkuvõtte.

Kõik algas sellest, et universum üritas mulle elu eest selgeks teha, et Prantsusmaale ei tasu ronida! Lend oli edasi lükatud ligi 4 tundi ja mina avastasin seda alles teisel pool turvakontrolli, mis loomulikult tähendab seda, et ma olin lennujaamas kinni. Esialgse 8 asemel jõudsin ma kohale hoopis kell 1 ning ootasin veel ekstra 45 minutit Marseille lennujaamas oma pagasit. Ja kui sellest veel vähe ei ole, siis ma ootasin ka bussipeatuses tunnikese ühe vene tädikese abikaasat, sest bussid ju enam ei liikunud! 

Siit saate hea ülevaate mu Marseille reisi kõrghetkedest 🙂

Aga no mina olin too hetk väga positiivne, sest ma ju ikkagi jõudsin kohale! Küll üle kivide ja kändude, aga jõudsin! See hetk ma veel ei olnud Ryanairi peale pahane. Ise olin süüdi, et ma kõige odavama lennufirma valisin ja no mis sa muud ikka selle paarikümne euro eest saada tahad, kui komplikatsioone 😀

Seejärel olin ma Marseilles kolm päeva. Paar päeva enne tagasilendu sain ma Ryanairilt sõnumi, et minu lend Malagasse on tühistatud!

Seega tuli mul leida uus tagasilend. Ryanair pakkus kenasti võimalust tühistatud lend ümber vahetada, aga mille vastu ma vahetan, kui järgneval kolmel päeval ühtegi lennukit Malaga poole ei liigu? Seega mul oli võimalus osta pilet mõnest teisest lennufirmast, aga need olid hirmkallid ning ei pakkunud ühtegi otselenudu ja ma oleks parema meelega jalutanud Malagasse, kui veel ekstra 10 tundi kusagil lennujaamades passida. Seega valisin lõpuks esimese Ryanairi poolt pakutava lennu, mis oli nelja päeva pärast ning broneerisin endale kolmeks ööks hotellitoa. Ja siis palvetasin, et Ryanair mulle selle kõik kompenseerib. 

Aga kuidas ma selle raha siis ikkagi tagasi sain? Sõbranna saatis mulle Lennunõuete lingi tegelikult juba siis, kui ma Prantsusmaal olin, aga ma ei viitsinud too hetk sellega tegeleda. Malagasse tagasi jõudes ka ei viitsinud. Ma võtsin ennast kätte alles kuu hiljem, ehk siis ühendust võtsin ma nendega 7ndal juulil. Mina pidin neile ainult vajamineva paberimajanduse saatma. Ja mis eriti tore! Nad olid nii vahvad, et kuigi nad lisakulutuste (hotell, takso, söök) kompensatsiooni nõuetega ei tegele, siis nad olid nõus ka selle ilma vahendustasuta minu eest ära tegema!

Juba juuli lõpuks oli esimene vastus käes. Tühistatud lennu eest kompensatsiooni ei saanud, aga hotelli eest tasutud kulud olid nad nõus 100% ulatuses katma. Seega sain ma põhimõtteliselt tasuta ligi 4 ekstra päeva Marseille linna avastada!

Teise nõudega oli juba keerulisem ja see on just see koht, kus ma oleks vist sada korda juba alla andnud, aga Lennunõuete meeskond hoidis asja kulgemisel silma peal.

Üldiselt lubab Ryanair nõude 28 tööpäeva jooksul läbi vaadata, aga nad teatasid kenasti, et kuna töökoormus parasjagu suur, siis võib pisut kauem aega minna. Seega mina isiklikult ei imestanud, et teise nõude kohta ei olnud septembriks veel tagasisidet. 

Lennunõuete meeskond võttis minuga aga septembri keskel ühendust ning uuris, et ega ma vahepeal vastust ei ole saanud. Vastasin, et peale Ryanairi rämpsposti pole ma midagi saanud ning nad lubasid uurida, milles probleem. Juba järgmine päev oli Ryanairilt kiri, et lubavad 7 tööpäeva jooksul vastuse anda. Ja siis päev hiljem sama kiri. Ja nädal hiljem taaskord sama kiri 😀 

Oktoobri esimesel kuupäeval juba vabandav kiri, et nõnda kaua kõik veninud on ning päev hiljem lubati taaskord seda, mis alguses. Vaatame 28 tööpäeva jooksul nõude üle. Saate aru! Ma oleks AMMU alla andnud!

Ja kui suur oli mu imestus, kui ma täna postkastist kirja avastasin ning LÕPUKS vastuse kätte sain. Ei läinudki 28 tööpäeva. Ja vastus oli positiivne!! Minu Malaga-Marseille saaga sai kompenseeritud lausa 250 euroga! Kirjutasin kiirelt Lennunõuete meeskonnale, et head uudist jagada ning nad vastasid, et olid just paar päeva tagasi paari trikki proovinud ning õnneks läks läbi! Juhhuu!

Tegelikult saab nõudeid ka iseseisvalt esitada, aga mina olen 100% veendunud, et ma ei oleks iial selle jamaga ise tegeleda viitsinud! Tänu Lennunõuetele sain ma Prantsusmaal põhimõtteliselt tasuta käia ning võin ka Alejandro raha teemale ka kriipsu alla tõmmata. Igate pidi plussis!

Ehk siis kui teil on viimase kolme aasta jooksul lend edasi lükatud 3 või enam tundi edasi lükatud või üldse tühistatud, siis võtke nendega ühendust! Soovitan sooooojalt!

Jälgi mind ka Facebookis ja Instagramis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga