Liisbett reisib

Liisbett reisib- Marseille reisiplaanid vol. 1

Mitu kuud tagasi ütles sõbranna, et ta tahaks augusti kuus kusagil reisida ja ma siis teatasin, et tahaks ka kaasa tulla, kui vaid lapsi kusagile panna oleks. Ja sinna see plaan jäigi. Kuni kuu tagasi Anna-Liisa ütles, et ma peaksin nüüd kiirelt otsustama, sest ta tahaks piletid ära osta.

Siis tuli mul selline FOMO peale, et ma hakkasin paaniliselt võimalusi otsima, kuidas ma ikkagi ka kaasa saaks minna. Ma pole ju põhimõtteliselt mitte kunagi oma elus reisinud. Jah! Hispaaniasse reisisime läbi euroopa, aga normaalsete inimeste kombel..et nüüd lendame punktist A punkti B ja avastame maailma..nii ei ole ju! 

FOMO

Kui Kenti sugulased mai alguses siin olid, siis ma küsisin, et kui ma augustis lapsed Eestisse tooks, siis kas neil oleks võimalus paar nädalat poistel silma peal hoida. Mõtlesid ja mõtlesid ning arvasid, et kamba peale kindlasti saavad ära hoitud. Siis jäi veel paar nädalat augusti lõpus. Kent lubas mingi hetk koos poistega natuke reisida, seega ma arvan, et see jääb kusagile augustisse, kui mina eemal olen ja siis Kenti üks õdedest lendab kaheks nädalaks Malagasse ning ongi viimase otsa koos poistega siin. 

Ja voilaa! Olidki lapsed ilusti minu reisi jaoks kenasti siia ja sinna ära paigutatud. Ei olnudki lapsehoidjat vaja. Saavad omadega koos aega veeta.

Aga mitte sellest reisist ma ei tulnud siia rääkima…mitte veel…

Igatahes. Kui ma parasjagu augustikuu reisi planeerisin ja avastasin, et kui odavad ikka lennupiletid on, siis mõtlesin, et vaataks korraga mujale ka. Kent on kohe kohe Malagasse tulemas ja mulle kuluks paar päeva keskkonna vahetust ära.

Mul tegelikult oli juba 3-4 kuud tagasi plaan Prantsusmaale mõneks päevaks lennata, aga kuidagi ei klappinud need ajad. Või siis sain ma vaid paar päeva varem teada, et Kent on nüüd tulemas ja siis olid juba piletid liiga kallid. Seega panin otsingusse Prantsusmaa kõik lennujaamad selles vahemikus, kui Kent peaks siia jõudma ning avastasin, et ma saaksin Marseille linnakest külastada vähem, kui 60€ eest! Täpsemalt 56 euro ja 45 sendi eest.

Hüppasin veel kiirelt naabri juurest läbi ja küsisin, et kui juhtumisi Kent pisut hiljem tuleb või pisut varem ära peab minema, kas ta siis oleks valmis natuke mu lastel silma peal hoida. Selgus, et tal pole selle vastu midagi (juhhei!), seega ostsin piletid ära!

No ja nüüd me jõuame sellesse planeerimise protsessi!

Ma ausalt pean tunnistama, et ma ostsin need piletid ära ilma pikemalt mõtlemata! Sest need olid odavad 😀 Ja ma juba ammu tahtsin ju Prantsusmaal ka ära käia! Ja nüüd saab…aga odavalt 😀

Ja siis ma hakkasin majutuse hinda vaatama ja täitsa lõpp, kui kallis Prantsumaa ikka on! Alla 40€/öö majutus leida on praktiliselt võimatu! Vaatasin nii AirBnB-d kui ka erinevaid hosteleid ja no tahaks ikka midagi enam-vähem normaalset. Siin Malagas saab selle 40€ eest terve korteri 😀 Ühe toa kusagil AirBnB korteris saab 12€ eest ka, kui nõudmised väga kõrged ei ole! Aga Marseille!

Kõige odavam korter on selline! Selle siis saaks 20€ öö. 😀

Mul selle veidra disainiga voodi vastu pole tegelikult midagi 😀 Aga muidu ikka suht peldik!

Toon lihtsalt võrdluseks, et Malagas saab sama hinnaga näiteks sellise korteri.

Korter ise pole küll suurem asi, aga bassein maja ees, meri kiviviske kaugusel! Miks Prantsusmaa nii kallis peab küll olema?

Kui kellelgi on ettepanekuid, kuidas normaalse hinnaga majutust leida, siis andke teada. Päris 200 euri ka ei tahaks 4 öö peale panna. Kooner, noh!

No ja siis nüüd on veel küsimus, et mida seal teha! Kes on käinud, andke nõu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga