hispaania

Milline on meie korter Hispaanias?

Lubasin teile näidata, millises korteris me siin Hispaanias elame. Kõigepealt pidin ma muidugi kaks päeva koristama, sest ei saa ju tervele maailmale näidata, kuidas ma päriselt elan 😀 Ja no tegelikult oli sea hea motivatsioon korralikuks küürimiseks. Pesin isegi aknad ära. Kevad ju ikkagi! Päike paistab lõpuks pärast pikka talve jälle akendest sisse ja seega mustus paistis kohe eriti hästi silma.

Aga nüüd kerime natuke ajast tagasi. Kõigepealt oli plaan püsivalt Esteponas peatuda. Lapsed olid juba koolis..ainult korter oli puudu. Mina olin too aeg paariks kuuks Eestisse läinud ning Kenti õlul oli meile pesa leidmine. Möödus nädal ja teinegi, aga korterit lihtsalt ei saanud. Lõpuks tegi Kent otsuse Malagasse kolida ning siin õnne proovida. 

Malagas saime korteri kolme nädalaga ja seegi oli tegelikult väga hästi! Meil vedas. Kohe väga! Mul oli läbi selle sama blogi üks eestlasest tuttav tekkinud (tsau, Marju!), kes Kenti koos lastega hea meelega (ma loodan, et hea meelega :D) enda juurde külalistetuppa võttis. Nii kauaks, kuni me omale midagi leiame. 

Nagu aga selgus, siis korteri üürimine oli ka Malgas eriti keeruline ülesanne. Välismaalasi ei usaldata väga ning tööleping või tõestus, et sul on stabiilne sissetulek, on väga oluline. Läbi maakleri korteri otsimine on väga aeganõudev ning selle kolme esimese nädala jooksul õnnestus Kentil vaid paari korterit vaatamas käia. Maaklerid lepivad aegu kokku, aga siis ei võta enam telefoni vastu..või..ei võta üldse vastu. Või lubavad kohe tagasi helistada, aga ei helista.

Lõpuks ilmus selle sama Plaza teadetetahvlile kuulutus, et üüritakse korterit samas majas, kus Marjugi elab. Ainult korrus madalamal ja üks tuba vähem. Kent ja Marju tegid kohe kõne ning omanik oligi nõus meile üürima. Ma olen muidugi 100% kindel, et see oli ainult tutvuste tõttu! Isegi 50€ õnnestus üüri maksumusest maha kaubelda! Ja lastega Eesti pere kohe korrus kõrgemal! Tõeline õnn!

Korterist endast nüüd. Me elame Malaga kesklinnas, aiaga eraldatud 6 kortermajaga plazal. Asukoht on super. Rand on 15 minuti kaugusel, kool 5 minuti kaugusel, lähimad kohvikud ja vanalinn paari minuti jalutuskäigu kaugusel, lähim pood ja fruteria(puuviljapood) 5 minutit. Kuna meie plaza on kesklinnast pisut kõrgemal mäe otsas (nagu allolevalt pildilt näha), siis ei kostu akendest ka kisa-kära ega autode müra.

Vaade mäe alt, meie platsi majad need kollased vasakut kätt.
Vaade mäe alt, meie platsi üks kollane maja paistab! See tagumine, vasakut kätt 🙂 Paremat kätt Alcazaba kindlus..sellised naabrid noh! 😀

Majade taga ning keskel on hästi palju ruumi, kus lapsed saavad ratastega sõita või rahumeeli mängida ilma, et oleks oht auto alla jääda. Õhtul pannakse väravad lukku ning valvur hoiab majade ümber toimuval pilku peal. Seega super ohutu!

fullsizeoutput_61
Plaza Santa Maria..ehk siis meie kodu plats 🙂 Meie maja poiste selja taga.
fullsizeoutput_5f
Meie maja. Hispaania mõistes elame teisel korrusel. Meie rõdu siit pildi pealt aga näha ei ole..seega Eesti mõistes siis kolmandal 😀

Elame 3 magamistoaga korteris. Alustame siis algusest..kõigepealt teeme ukse lahti!

Korteri ukselt avaneb vaatepilt otse elutuppa
Korteri ukselt avaneb vaatepilt otse elutuppa

Koridorist paremale jääb köök, mis on minu külalistele alati kõige rohkem muljet avaldanud. Sest..see on suur, avar ja valgusküllane. Ideaalne korralikule köögiperenaisele! Ainult, et mina ei kokka väga palju..veinipudeli avamiseks ei ole nii palju ruumi vaja 😀

fullsizeoutput_58
Köök.

Tagasi korra koridori! Ikka iga nurk korteris vaja teile üle näidata! 😀 Koridor on pisike..ja vajaks jalanõuderiiulit.

Elutoast vaade koridori ja välisukse poole.
Elutoast vaade koridori ja välisukse poole.

Elutuba on samuti hästi ruumikas ning valgust on küll ja veel! See on ainuke tuba, kus ma olen mingeid ümberkorraldusi teinud. Kui neid pilte tähelepanelikult vaadata, siis on näha, et üks sein on täis auke ja haake..nende küljes olid kõik need pruunid kapid, mis nüüd teineteise otsa on laotud ukse juures. Telekakapp on ka just hiljuti soetatud. Nüüd elutuba pisut avaram ja ruumikam.

Elutoast läheb edasi pikk koridor! Otse ees on minu tuba, paremat kätt jäävad laste magamistoad ja vasakut kätt kaks vannituba.

Koridor elutoast magamistubadesse
Koridor elutoast magamistubadesse

Esimene tuba paremat kätt kuulub Kennethile. See on kolmest magamistoast kõige väiksem ja ainuke, millel pole rõdu. Need nõukaaegsed kapid lammutaks kohe välja, kui enda korter oleks. Kui muidu ma olen korteriga üsna rahul, siis need kapid…suured ja kobakad ning võtavad enamus ruumi toast enda alla! 

fullsizeoutput_57
Kennethi tuba

Järgmine uks paremat kätt kuulub Chrisile. Taas sama teema nende kappidega! Kõik on seina küljes kinni, seega ei ole mingi võimalust tuba kuidagi teismoodi ümber tõsta. Samas Chrsile meeldib..

Chrisi tuba
Chrisi tuba

Koridorist vasakule jääb kaks vannituba..või täpsemalt..üks tualettruum ja üks veel koos dušinurgaga 😀

Ja kõige viimane uks otse ees on minu tuba! Kindlasti kõige külmem ja kõige niiskem, sest ainuke kütteseade on elutoas. Aga mulle meeldibki nii! Vähemalt talvel, kui saab jahedas magada. Suvel on vahel 40 kraadiga natuke nadi olla 😀

Selline oligi. 3 magamistuba, avar köök ja elutuba ja kolm rõdu. Korteri üür on 650€ kuus. Kommunaalid on keskmiselt 150€ kuus. Eelmine kuu oli 80 eurot elekter ning 80 eurot vesi (vesi on 2 kuu peale, kui ma nüüd ei eksi :D). Suvel on elekter tavaliselt 20-40 euro vahel. 

Ma ei oskagi rohkem kirjutada midagi…kui küsimusi on, siis küsige julgelt. Vastan, kui oskan! 🙂

Et mitte magada maha järgmist postitust, liitu minu blogi facebooki lehe fännidega!

 

7 kommentaari

 • Anet

  Mis mõttes nii palju tube ja nii väike üür? (puhas kadedus :D). Meil 1 magamistuba vaid ja üür 550 ja elekter on ka alati üle 100€, asukohaks Benalmadena.

  • Liisbett

   Meil tegelikult ongi väga odava üüriga korter. Ju siis omanikud ei ole aru saanud et nad saaksid selle korteri eest poole rohkem küsida 😀 Õnneks! Ja elekter..ma tõesti ei tea, kuidas teistel kõigil nii palju kallim on 😀 Jälle vedas äkki? Mis firma teile elektrit pakub?

 • Kairi J.

  Oh, tundub nii mõnus ja hubane! Kui eestlastest naabreid juurde tahad, siis anna märku, kui seal mõni üürikorter vabaneb! 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga