hispaania

Kolmekuningapäeva paraad Malagas

Me tegelikult juba oleme varem ühel sedasorti üritusel käinud. See oli suvel ja see toimus Algecirases. Kui meid ei oleks sinna kutsutud, siis oleks ka emotsioon Malaga üritusest tõenäoliselt kõvasti positiivsem. Hetkel on aga Algecirase paraadist veel värsked mälestused ning nii raske on neid kahte üritust omavahel mitte võrrelda.

Alustama peaks vist üldse sellest, et Hispaanias eelistatakse jõuluvanale kolme kuningat ning 5ndal jaanuaril jõuavad nad Hispaaniasse. Selle vahva sündmuse tähistamiseks korraldataksegi suur ja uhke paraad. Minu arvates oleks palju loogilisem, et kuningad tahavad pärast pikka rännakut jalga puhata ning rahus ja vaikuses magama minna, aga hispaanlased nii ei arva ja puhkamise asemel peavad kolm Idamaa tarka hoopis tundide viisi lapsi lõbustama ja piltidel poseerima. Miks Algecirases paraad keset kuuma suve on..sellele pole ma vastust leidnud. Kuningad on siis alles kaugel kaugel ja nende rännak hispaania poole pole veel alanudki. Ju siis Algecirase rahvale meeldib kaks korda aastas tasuta komme saada. Kellele siis ei meeldiks?

Nüüd kui on teada, miks see paraad üldse korraldatud on, siis võib edasi rääkida sellest, miks mulle Malaga oma nii palju vähem meeldis. Esiteks olin ma Algecirases vaimustuses, kuidas juba tunde varem kogunesid tänavatele perekonnad ja sõpruskonnad, kes panid tänavate äärde püsti telgid ja veetsid seal mõnusalt aega. Kogu tänav oli täis mõnusat grillitud liha lõhna ja laste rõõmsaid klikeid. Vaatamata nendele telkidele ja rahvamassidele, kes kohale voolas oli ruumi meeletult palju! Lisaks paraadi nautimisele ja kommide püüdmisele sai vahel ka niisama ringi tatsata ja lapsed oma uhiuute pinisevate mullipüstolitega inimestele närvidele käia. Malagas oli tänav inimesi paksult täis ja seal poleks mitte mingil juhul saanud tutikate mullipüstolitega ringi joosta ja inimestele närvidele käia. Ma usun, et probleem oli marsruudi pikkuse vahes..aga ma võin muidugi ka eksida. Kuigi ma arvan, et ma ei eksi, sest Algecirase paraad kestis terve igaviku ning erinevaid tegelasi ning vingeks timmitud autosid oli kõvasti rohkem. Malaga oma aga ei kestnud tervet igavikku ja üks ja sama paraadiseltskond tegi aina uusi ja uusi ringe. Vähemalt nii mulle väideti. Meie suutsime selles rahvamassis ainult ühe otsa ära vaadata.

screen-shot-2017-01-09-at-15-57-20

Pool paraadi häiris mind ka vaatepilt esirea suunas. Kuigi mul on tõesti väga hea meel, et lapsed said esiritta ja seega mingil määral nägid ka paraadi, siis meie väikeste pudinate kõrvale oli end pressinud üks suur ja lai tüdruk, kes tundis end kui kuningakass ja ei kavatsenudki kellelegi ruumi anda. Isegi mitte oma pisikestele õekestele, kes tema tagant kord vasakult ja siis paremalt poolt paraadi poole piilusid. Mulle aga tundus, et see kõik oligi nii planeeritud, sest kuigi pereema meie lapsi sättis teineteise taha pikkuse järjekorras, siis omadega ta sama ei teinud. Ju siis kõige suurem suutis kõige rohkem komme kokku ajada…või siis ka mitte. No vahet ju ei olegi ja lõpuks ma rahunesin maha ja mõtlesin, et võib-olla on tegemist väga suure perega ja see on ainus kord aastas, kui nad endale palju maiustusi lubada saavad ja minust on inetu nõnda viltu vaadata. Meie lapsed olid ju rahul ja tegelikult tänu selle suure lapse emale nad alguses üldse esireale nii lähedale pääsesidki.

screen-shot-2017-01-09-at-18-19-38

screen-shot-2017-01-09-at-18-23-04

Ja muud ei oskagi lisada. Tundub, et kogu üritusest jäigi mulle meelde suur ruumipuudus ja see suur ja lai tüdruk. Õnneks juba poole aasta pärast saab jälle Algecirase paraadi nautima minna!

Õnneks ma taipasin vahel filmida ka! Need trummarid olid ikka üle prahi! (PS! Selle tüdruku patsid on ka peaaegu igas kaadris näha 😀 )

4 kommentaari

 • Kris

  Kolmekuningapäeva paraadid on ikka ainult 5. jaanuaril. Ma arvan, et see Algecirase paraad oli feria alguse puhul hoopis. Tavaliselt mai-sept on siin feriate aeg. Ja andaluuslastele hirmsasti meeldivad erinevad paraadid-koosmarssimised, iga asja puhul on kohe ka paraad. Aasta jooksul on meie külakeses mingi 6 sellelaadset asja. Pooltel visatakse lastele komme ka – halloweeni rongkäigus, feria rongkäigus ja tipp on muidugi reyes magos, kuhu minnakse kilekottidega kohale. Üldiselt on seda viimast parem väikeses kohas jälgida, ei ole sellist massi. Näiteks Manilvas, Duquesas, Casareses ja Sabinillases on hästi nunnud need paraadid.

  • Liisbett

   Aaaaah! See kõlab loogiliselt! Pärast seda oli veel mitu päeva linna peal suured pidustused! Tegelikult mulle väga meeldivad sellised üritused, aga Malaga oma oli tõesti nii ülerahvastatud, et ei tekkinud sellist mõnusat emotsiooni! Järgmine kord proovime ka kusagile pisemasse linnakesse minna 🙂

 • Susanna

  Nii tore, et sa jälle kirjutad! Vahepeal, kui postitusi harvemini tuli, tundsin täitsa puudust teie pere lugudest 🙂 Tahaksin väga lugeda, kuidas end Hispaanias tunnete, kuidas ära elate (kas veel säästudest või juba oma äritegevustega), kuidas poisid koolis harjunud on, kuidas nad Hispaaniat Eestiga võrdlevad ja kuidas teil kõigil keeleõppega läheb. 🙂 Tahaksin ka ise koos elukaaslasega pikemaks ajaks Hispaaniasse tulla ja seetõttu on väga põnev lugeda!

  • Liisbett

   Aitäh, aitäh, aitäh! Esiteks ilusate sõnade eest ja teiseks heade ideede eest! Püüan tragim olla selles kirjutamises! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga