Liis reisib,  Määratlemata

Liisbett reisib- Marseille reisiplaanid vol. 2

Ma pole siiamaani jõudnud väga oma Marseille reisi planeerida. Õnneks sai vähemalt lastehoid eilse seisuga paika. Ehk siis homme hommikul viin ja toon ma lapsed koolist ise ja kella neljaks lähevad nad naabri juurde hoidu. See on nende jaoks muidugi ainult positiivne uudis, sest naabri lapsed on nende parimad sõbrad ja mis saaks veel ägedam olla, kui oma bestikate juures ööbida. Kolmapäeval tuleb juba Kent ja võtab lapsed üle ning on Malagas kuni mina tagasi tulen. Ma mingi hetk juba kartsin, et äkki Kentil on plaanide muutus ja ta ikkagi ei saa tulla, aga õnneks kõik kalpib ning mina saan rahuliku südamega trippida.

Mõned päevad pärast piletite bronnimist õnnestus mul ööbimiskoht ka leida. Ma väga lootsin, et ma leian hea hinnaga mõne pisema korteri, sest ma eelistasin pigem ikkagi omaette olla, kui kellegagi korterit jagada. Ma jõuan augusti tripi jooksul couchsurfingut katsetada küll ja veel! Aga Marseille osutus üsna kalliks linnas. Juba üks tuba kellegi korteris oli 30-40 eurot öö. Siis aga tuli turule üks pisike stuudiokorter, mille ma kohe kiirelt ka ära bronnisin. Otse kesklinnas, kõikidest kuulsamatest vaatamisväärsustest 20-30 minuti jalutuskäigu kaugusel. Seega ideaalne asukoht ning hind oli ka väga mõistlik! 4 ööd läks maksma 113 eurot. Internetti seal ei ole, aga mulle tundus, et see on üks Marseille üürikate omapära. Ju siis on sama jama, nagu siin Hispaanias, et internett on meeletult kallis ja mõistlikum on panemata jätta. Ma korteris endast praegu pilte ei hakka panema..pigem teen ise koha peal.

Mis on üsna nukker on see, et KÕIK kolm päeva, kui ma Marseille linnakeses olen, kallab vihma! Mõnes mõttes on ju tore vaheldus, sest Malagas on 28 kraadine kuumus ja sinine taevas, aga vihmaga on üsna keeruline plaane teha! Ma tahan 100% Calanques rahvusparki minna ja seega ma pean valima ühe kolmest päevast, kui sajab kõige vähem! Esialgse seisuga tundub, et selleks päevaks on neljapäev. Seega jääb mulle kolmapäev ja reede niisama linnas ringi kolamiseks. Ma tegin endale listi vaatamisväärsustest, mida ma näha tahan ja kuna vihma sajab, siis mul on plaan, et väiksema sajuga uudistan linna ja suurema sajuga istun kusagil kohvikus või restoranis ja naudin kohalikku toitu.

  • Marseille katedraal

Marseille katedraal

  • Marseille sadam

Marseille sadam

  • Notre-Dame de la Garde’i basiliika
Notre-Dame de la Garde’i basiliika
160 meetri kõrgusel linna kohal troonivat katedraali peetakse Marseille’ kaitsjaks ja hoidjaks – siit ka hellitav hüüdnimi «Hea ema». Kiriku külastajaid ootab üles jõudes 360-kraadine vaade oru põhjas laiali laotatud Marseille’le.
  • Le Panier
Le Panier
Vana sadama taga algab Le Panier (tõlkes ’korv’), Marseille vanim kvartal, mis on ka üks omapärasematest. Kui kodanlased 17. sajandil moodsamatesse piirkondadesse kolisid, tulid nende asemele immigrandid ja pagenduses meremehed. Le Panier’st sai vaeste kvartal, kus lokkas kuritegevus ja põrandaalune äri. Praeguseks on sellest ajastust alles jäänud kitsad looklevad või järsud trepptänavad, väikesed kenad väljakud, majad värviliste fassaadide ning kooruva värviga aknaluukidega. 
  • MuCem
MuCem
Seda ma tahan öösel näha 😀 Ilus, onju!
  • Palais Longchamp
Palais Longchamp
Siin tahaks ka õhtul jalutada! Kui vihma ei saja muidugi 😀

Sellised plaanid siis esialgu! Vaatame, kui palju nendest õnnestub läbi käia ja kui palju siis ikkagi lõpuks seda vihma taevast kallab! Pöidlad pihku, et hommikust õhtuni ikka ei saja!

Kuhu veel kindlasti minna tasuks?

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga