Elu

Väsimusest ja vitamiinidest

Ma olen siin viimased paar kuud juba ringi uimanud. Kent tegelikult soovitas mul juba pool aastat tagasi, et ma endale korraliku vitamiinikuuri teeks, aga no ma olin ju liiga väsinud, et välja mõelda, mis vitamiine mul vaja läheks ja siis veel rohkem väsinud, et ennast apteeki vedada. Seega ma aina uimasin edasi ja tegin kord päevas siestat, et suuremast unest lahti saada. Natuke aitas ka! Aga fookus oli nagu ikka paigast ära!

Esimese sammu apteegi poole tegin ma tegelikult sellega, et ma blogi facebooki ladusin oma süptomid letti ja palusin targematel infot jagada. Et mida mul siis ikkagi täpsemalt vaja võiks minna.

Ja apteeki kohale jõudsin ma lõpuks täna. Seda ka muidugi pool kogemata, sest sõbrannal oli vaja arsti juurde minna ja ma hea meelega pakkusin ennast talle kaasa kätt hoidma ja siis hiljem saatsin teda apteeki ka. No ja kui ma seal juba kohal olin, siis mõtlesin, et kraban midagi endale ka.

Esimene asi, mida ma palusin oli A-vitamiin. Mul üks parimatest sõbrantsidest juba ammu soovitas, et ilusa näonaha jaoks lausa imerohi!

Ma nüüd muidugi lugesin sada artiklit A-vitamiini kohta.

Positiivne:

Naha tervis on otseselt seotud toidust saadud A-vitamiini hulgaga, kuigi A-vitamiini seostatakse ka silmade tervise ja parema nägemisega. A-vitamiin toimib antioksüdandina neutraliseerides vabu radikaale ja sel moel aidates vältida kortsude tekkimist. Teiseks on A-vitamiin väga oluline naharakkude arengus ja kudede moodustamisel.

Negatiivne:

Tuleb silmas pidada seda, et A-vitamiin on vastunäidustatud maksahaigustega inimestele, suitsetajatele ning liise alkoholi tarbijatele (kas kaks pokaali veini päevas on liiga palju? 😀 )

Pluss veel see, et kestev liigmanustamine on maksatoksiline. Kuidas ma nüüd tean, et ma seda ei liigmanusta? 😀 Help! Kusgail pole infot ka, kui pikk peaks A-vitamiini kuur olema.

Apteeker ka vaatas mind jumala kahtlase näoga, kui ma seda palusin 😀

Aga ok! Mis ma veel ostsin? Mul läksid paar nädalat tagasi juuksed hästi kahuseks ja kuivaks. Olid nii ilusad ja pehmed ja siis korraga kasvas nagu hunnik heina peast välja. Ja facebookis soovitati, et kollageen peaks super hästi juuste tervisele mõjuma. Seega haarasin pudeli seda ka.

Natuke infot siis kollageeni kohta:

Piisav kollageenitase kehas aitab hoida naha elastse, sileda ja tervena ning tagab naharakkude pideva uuenemise. Samuti aitab kollageen hoida naha niiskustaset. Aja möödudes, mil keha toodab üha vähem ja madalama kvaliteediga kollageeni, kaotab ka nahk oma siledust ja elastsust.

Kõrget kollageenitaset kehas seostatakse ka tselluliidi ja venitusarmide vähesusega. Ühtlasi on kollageen üheks ehituskiviks küünte, juuste ja hammaste struktuuris. See aitab hoida küüned tugevana ja soodustab juuste kasvu, sh pidurdades ka juuste väljalangemist.

Ja siis ma ostsin veel paki B12 vitamiine. Mul polnud apteegis õrna aimugi, mis see teeb, aga targad facebookis ütlesid, et mul on seda vaja!

Nagu ma siin loen, siis annab hea une ja maandab sterssi. Ja parandab vaimset ning füüsilist sooritusvõimet…aga väsimuse vastu ikka ei aita! Hmm..

Nüüd on ainult oluline, et ma ei unusta neid võtta iga päev 😀

Mis vitamiine teie võtate?

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga