Elu

Q&A – Emadepäev

Mallukas kirjutas, Britt kirjutas, Pille kirjutas…ma ka siis kirjutan! Ma tegelikult pool pöeva juba hoogu võtnud, et oma Tinderdate vol. 2 kirja panna, aga no ei suuda! Lihtsalt ei suuda. Ma olen niiii väsinud. Kenti pere just lahkus täna hommikul, viisime nad koos poistega rongijaama ja siis hüppasime veel hästi ägedalt vegan grillpeolt läbi ja nüüd..tahaks ainult magada. Aga kirjutada tahaks ka ju! Seega vastan siis nendele küsimustele..ei pea vähemalt storyline’i hoidma 😀

Kas magad laste lõunaune ajal koos nendega?

Hahaa! Mul on lapsed nii vanad juba! Ma ei mäletagi, kuna nad viimati magasid lõunaund..Hispaanias elatud aja jooksul kindlasti mitte. Vist Eestis lasteaias. Ja sellest on juba üle 2 aasta möödas. Aga muidu mina küll magan siesta ajal! Väike powernap kulub ikka ära! 😀

Milline beebitarvik oli sinu jaoks kindel must have?

Damn! Mul olid beebid viimati..ammu! Mis need beebitarvikud üldse on? Lutid? 😀  Mul vist ei olnudki midagi erilist. Ma mäletan, et ma olin selline ökoemme, kes ise püreesid kokkas, lutti lastele ei andnud, marlimähkmeid kasutas, rinnapiima promos ja jumal teab, mida veel! Mulle meeldis väga mingi supermom olla 😀

Nimeta üks asi, mille enne lapse saamist ostsid, ent mida kordagi ei kasutanud.

Ma vist valisin natuke vale küsimustiku! 😀 Aga no las olla! Ma mäletan, et ma võitsin kusagilt mingi hüppekiigu, millesse ma Chrisi äkki ühe korra sisse panin ja mis pärast seda kapi otsa tolmu jäi koguma. Aga muidu meil polnud toona väga palju pappi, seega mul olid ostetud ikka kõige hädavajalikumad asjad!

Kuidas sa oma lapsi distsiplineerid?

Kui nad väiksemad olid, siis kasutasime “paha lapse tooli” vms. Aga see toimis ainult Chrisi peal. Kenneth oli suht rebel ja vahet ei ole, kui palju ta seal istus, siis midagi ei muutunud. Läks otse paha lapse tooli pealt kassi saba kiskuma või Chrisi juukseid kakkuma. Kui nad pisut vanemaks said, siis kaotasime selle paha lapse tooli ära ja lihtsalt seletasime ja seletasime ja seeeleetaaasimeeee, et mis on õige ja mis vale. Nüüd ma vist rohkem lihtsalt kisendan kusagilt teisest toast, et KAMOOON EI KAAKLEEE KOOGUAAEG VÕI MA PANEN PLEISTEIISJJOOONI KAPI OTSAA! 😀 Aga üleüldiselt ma võin ausalt öelda, et nad on kaks kullatükikest, kes on viisakad, mõistlikud, armsad, sõnakuulelikud lapsed. 

Kas sa oled alati lapsi tahtnud? Kui mitte, siis millal tundsid, et nüüd oled laste saamiseks valmis?

Ei tahtnud! Kui ma olin 17, siis ma olin täiesti veendunud, et minust ei saa mitte kunagi ema! Ma lihtsalt ei sallinud väikeseid lapsi. Ja siis ma sain oma eksiga kokku ja ma nägin meie ühisel tuttaval nunnut last ja otsustasin, et ikkagi tahan küll ja nii kähku, kui võimalik! 😀 

Kas üldse ja kui jah, siis mitut last veel tahaksid?

Mitte ühtegi, mitte kunagi! Võtan koera, kui beebid jälle liiga nunnuks hakkavad muutuma!

Kas sinu suhe partneriga on peale laste saamist muutunud?

No me oleme nüüd lahku läinud, seega… 😀 😀 😀 😀

Millised on sinu suhted sõpradega peale laste saamist?

Alguses kindlasti jahenesid suhted pisut, kui lapsed veel beebid olid ja üldse aega ei olnud, aga kui lapsed vanemaks said, siis taastusid ka kõik suhted.

Milline on su unistuste puhkus koos lastega? Aga lasteta?

Ma tegelikult olengi põhimõtteliselt 24/7 puhkusel 😀 Päike, meri ja palmid on ju kõik siinsamas nurga taga! Aga koos lastega läheks kusagile ägedasse teemaparki, et neil ikka sajaga tegevust oleks. Lasteta läheks Ladina-Ameerikasse!

Kõrvaaugud beebile – ei või jah?

Mul ausalt öeldes pole sooja ega külma! Siin Hispaanias on see igatahes väga populaarne! Kõik beebitüdrukud blingivad siin 😀

Vann või dušš? Ja millal selleks tavaliselt vaba aja leiad, kas päeval või hilja õhtul?

Mul ei ole vanni…seega dušš? Ja mul kogu aeg selle jaoks vaba aega! 😀

Kas oled tagasi oma rasedus-eelses kaalus?

Hahaa! See on ikka küsimustik väikeste beebidega emadele! Aga olin tagasi pool aastat pärast lapse sündi. Mõlemaga sama lugu. 

Kas eeldad, et su lapsed lähevad kunagi ülikooli? Või lased neil ise otsustada, mida nad teha tahavad?

Loomulikult otsustavad nad ise, mida nad oma eluga teha tahavad! Ma ei sunniks iial oma lapsi ülikooli minema, kui nad ei tea, mida nad tulevikus teha tahavad. Las otsivad oma kire üles ja siis lähevad, kui vajadus tekib selleks.

Lõpeta lause: Sa tead, et oled ema, kui…

Ma tahaks sellest eraldi posituse teha! Või live video! Ma võtan nii hingega praegu seda teemat! Iga ema on hea ema, kui ta oma lapsi armastab ja nende eest hoolitseb! Isegi, kui ta laseb oma lastel õhtuks kartulikrõpse süüa, sest ta on omadega nii läbi, et ei suuda süüa teha. 

Kas tunned enamasti, et saad asjadega hakkama? Lastega tegelemise kõrvalt koristamise, pesu pesemise, iseenda korras hoidmisega jne?

Ei saa! 😀 Ma just mõtlesin, et mul oleks kedagi vaja, kes minust eest nõusid peseks. Mitte sellepärast, et ma ei jõua..ma lihtsalt ei taha 😀 

Kas sätid iga päev oma juuksed soengusse või paned need lihtsalt hobusesabasse?

Soengusse kindlasti mitte, aga kammimata juustega ei lähe kunagi välja! Aga kui lapsed väikesed olid, siis ma olin ikka suht kalts! Endal ka piinlik neid pilte vaadata 😀

Kui tihti saad sa täiesti üksi olla?

Esmaspäevast reedeni kella 9st kuni kella 14ni. Muidu ei saa. #singlemom

Millise nõuande annaksid esmakordselt emaks saanud iseendale?

Ma olin nii noor, kui ma emaks sain! Seega ma olin selline ema, kes kunagi ei muretsenud ega pabistanud. Seega midagi! Ole sama chill edasi!

Mida sa mäletad neist päevadest, kui su lapsed sündisid?

Kennethi esimesed päevad olid ju õudne katastroof ja seda ei tahaks üldse meelde tuletada. Chrisi esimestest päevadest mäletan ma seda, et rinnapiimaga oli jama, mul oli ühispalat koos ühe samuti äsja sünnitanud naisega ja ta beebi röökis kogu aeg, väsimust ja seda, et ma olin esimesest päevast õudne lõviema ja ei tahtnud last kellelegi sülle anda 😀

Mida sa armastasid raseduse juures? Mida vihkasid?

Hmm! Ma vihkasin hommikust iiveldust. Ja krampe, mis hommikul kell 4 tulid. Ja seda, et kogu aeg oli pissihäda 😀 Ja paistes jalgu! Aga muidu oli tore rase olla! 😀 

Milliste hüüdnimedega oma lapsi kutsud ja kuidas need nimed tekkisid?

Chris on kogu aeg Chris olnud. Kuigi tal on teine nimi ka- Henri, siis sellele ta keeldub reageerimast. Kenneth on Kennu. 

Milliste momentide üle lapsevanemaks olemise juures oled kõige uhkem ja millised hetked panevad sind end läbikukkununa tundma?

Mul on kaks last, kelle ma olen edukalt juba peaaegu teismelisteks kasvatanud! Patt oleks mitte uhke olla! Aga vahel nad passivad liiga kaua teleka taga ja ma ei viitsi õue ronida nendega ja siis küll on pisut selline #horriblemom tunne!

Mis on emaks olemise juures kõige raskem?

Hmm! Võib-olla see suur vastutus! Et paljud sinu tehtud otsused võivad tulevikus sinu last mõjutada. Et kas panna nad jalkatrenni, kas sundida neid seal olema, kas panna nad muusikakooli, äkki peaks neile eraõpetaja võtma, äkki peaks neid rohkem muusemitesse viima, äkki peaks nad üldse robootikasse panema..äkki äkki äkki! Aga kõike ju ei jõua ja siis ongi see tunne, et äkki mu lapsest saaks edukas itimees, aga näed..ma nüüd ei sundinud teha natuke rohkem pingutada ja kõik potentsiaal jäi kasutamata..no saate vast aru, mis ma mõtlen! Minu ülesanne on nendes inimesed kasvatada!

Kumb meeldib sulle rohkem, kas lapse beebi- või väikelapseiga?

Mu laste vanus meeldib mulle. 7 ja 9. Perfecto! Piisavalt väiksed end mind sada korda päevas musitada ja kallistada, aga piisavalt vanad, et mõistlikuid otsuseid teha ja üksinda kodus hakkama saada. 

Millist nõu annaksid oma lastele, kui nemad ühel päeval lapsevanemad on?

Võta rahulikult! Naudi aega oma lasteaga. 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga