hispaania,  Määratlemata

Räägime ilmast- 12 kuud Malagas

Ilm, ilm ja veelkord ilm! Paljusid huvitab, milline on ilm siin Hispaania päikese all! Kas meil on tegelikult ka 300 päeva aastas päike? Kas meil kunagi vihma ka sajab? Aga lund? Kas meil üldse on miinuskraade? Kas siin ka lehed langevad? Kas suvel on tegelikult ka 50 plusskraadi? Ja kui on, siis kuidas me hakkama saame? Kas me kükitame terve suve konditsioneeri all ja käime lehvikutega mööda tänavaid? Kas meil üldse on aastaaegu? Sügis? Kevad? Suvi loomulikult, aga talv? Milline see talv on?

Alustame siis algusest! Aasta algusest.

Ja et kõik selge oleks, siis minul on ettekujutus ainult Malaga ilmast. Hispaania on SUUR ja seega kogu info, mida ma siin ilma kohta jagama hakkan käib siiski ainult selle linna kohta, kus mina elan. 100-200km siia ja sinna ning me räägime juba sellest, kuidas suvel on ligi 50 soojakraadi või sellest, kuidas vihma sajab kõvasti rohkem. See on vist siililegi selge, et Barcelona või Madridi ilm erineb tunduvalt lõunaranniku ilmast!

Nii! Jaanuar, veebruar ja märts on meil kindlasti kõige jahedamad…ehk siis kõige talvisemad. See aasta oli jaanuar ja veebruar muidugi fantastilised. Mõned üksikud hommikud langes temperatuur 5-6 soojakraadini, kuid üldiselt oli tuult vähe, taevas sinine ning vihma ei sadanud. Mul on pilt jaanuari kuu lõpust, kus ma käisin ilma jakita ringi, sest päike oli kõrvetavalt kuum. Selline tunne, et oleks tahtnud teksapüksid kappi visata ja suvekleidi ning lahtiste jalanõudega välja minna. Jaanuari lõpus!! See oli muidugi siiski erand. Üldjuhul aga piisab kampsunist ja nahktagist ning külm ei ole. Nagu ma ütlesin..ainult hommikuti. Siis, kui päike veel mägede taga on.

Märts on minu jaoks isiklikult aasta kõige nigelam kuu! Ilma mõttes! See aasta eriti. Ilm pöördus meil 24nda veebruari paiku ning sealt edasi aina sadas ja sadas. Eelmine aasta oli näiteks vastupidi. Veebruar vihmasem ja märts lihtsalt tuulisem üksikute vihmaste päevadega. See aasta oli veebruar mõnusalt kevadine ning märts..ma ei taha ausalt öeldes sellest märtsist väga rääkidagi. Me aina ootasime ja ootasime. Nädal veel! Ehk järgmine nädal. No kaks nädalat on sadanud juba!! Järgmine nädal PEAB minema ilusaks. Ja kui lõpuks sadu lõppes..mis juhtus eelmise nädala lõpus..ehk siis 18ndal märtsil..siis taevas selgines ja..kuidas ma nüüd seletan seda. Kogu vihmaperioodi vältel oli tegelikult siiski üsna soe. Vihm oli soe. Tuul oli soe. Viskas sellist Eesti suvist vihmaperioodi. Aga kui nüüd see otsa sai, siis alates esmaspäevast oli küll taevas selge, aga puhuma hakkasid mingid põhjatuuled, mis olid lihtsalt niiiii vastikult külmad, et paks mantel ja kaks kihti kampsuneid ka ei aidanud!

Mul on märtsist üldse väga vähe pilte. Aga no enam-vähem on nähe, et paksud joped seljas!
Mul on märtsist üldse väga vähe pilte. Aga no enam-vähem on näha, et paksud joped seljas!

Seega, kui kellelgi on plaan Hispaaniasse (Malagasse) puhkama tulla, siis ma märtsi ei soovita ning veebruar on ka üsna riskantne. Just selles mõttes, et sel ajal on tõenäosus, et vihma sajab, kõige suurem! Jaanuari, veebruari ja märtsi keskmine temperatuur 12-13 kraadi ringis, minimaalne, mida minu silmad on näinud, on 5 kraadi. Ja..vihma sajab! Ja väga, väga niiske on!

Ainuke ilusa ilmaga päev märtsi kuus! Käisime ratastega mägedes. Järgmne päev hakkas vihma sadama :D
Ainuke ilusa ilmaga päev märtsi kuus! Käisime ratastega mägedes. Järgmne päev hakkas vihma sadama 😀

Aprill ja mai on hästi kevadised. Eesti ilmaga võrreldes suvised. Vihma tõenäosus on väga väike ning ilmad lähevad päev-päevalt aina soojemaks ja soojemaks. See on üks mu lemmikumaid aegu siin Hispaanias. Soe, päikseline ja üsna tuulevaikne. Temperatuur on keskmiselt 21-25 kraadi ja ka öösel on mõnusad 12-13 kraadi sooja.

Jahm! Kuna mul on enamus pildid hetkel välise kõvaketta peal, siis ma paremat pilti aprillist ja maist ei leidnud. Mai lõpp- tundub väga soe!
Jahm! Kuna mul on enamus pildid hetkel välise kõvaketta peal, mis ei ole minu käes, siis ma paremat pilti aprillist ja maist ei leidnud. Mai lõpp- tundub väga soe!

Ideaalne aeg Hispaania (Malaga) külastamiseks, kui oled pisut kuumakartlik, aga tahad pruuniks saada ning vees sulistada. Minu jaoks on loomulikult liiga külm veel, aga mai kuus peaks vesi juba ligi 17 kraadi olema..mis on ju..ujutav?

SUVI! Ehk siis juuni, juuli ja august!

Mis ma nende kuude kohta öelda oskan? Vihma ei saja. Kuum on! Keskmiselt 25-30 kraadi ja isegi öösel ei lange temperatuur kordagi alla 20ne kraadi. Päike..on..kuum! Liiv on..tulikuum! Ma olen reaalselt kaks-kolm korda oma jalad väga jõhkralt ära põletanud, sest ma kõndisin(tõenäoliselt ikkagi jooksin) paljajalu..liiva peal! Kõik on kuum! Ma tõesti ei oska kuidagi paremini seda aega kirjeldada. Minu jaoks üli fun aeg! Me käime väga tihti rannas lebotamas ja metsas piknikutel, mägedes matkamas, jalutamas, üritustel, väga väga palju kohvikutes istumas, õhtud on pikad, mõnusad ja soojad. Mitte just kõige ideaalsem aeg Hispaania (Malaga) külastamiseks inimese jaoks, kellele ei meeldi..kuumus! Ja päike! Sest taevas on sinine..iga jumala päev..ja päike paistab..iga päev! Ja seda 10 tundi jutti!

Suvi!
Suvi!

Sügis? Pigem ikka suvi! September ja oktoober!

Tõeline Eesti suvi! Või siis..Eesti august! 😀  Temperatuur on stabiilselt üle 20 kraadi, vihma ei saja! Lapsed lähevad kooli t-särgi ja lühikeste pükstega. Ikka on hea aeg rannas käia ning õues kohvikutes õhtuid mööda saata. Jälle üks minu lemmik aegadest siin Hispaanias. Enam ei ole niiii kuum, aga kuum on ikka!

November, detsember. Sügis?

Sügis tuleb siin sama ootamatult ja äkki, kui Eestis! Üks päev on soe ning mõnus ja korraga on külm! Kapist peab tagi ja pikad püksid üles otsima ja suvekleitidega mõneks ajaks hüvasti jätma. Temperatuur langeb pisut alla 20 kraadi, öösel ka vahel juba alla 10 kraadi. Õhk on juba värskem, vahel sajab vihma. Detsembriks oleme kõik siin juba harjunud, et enam ei ole suvi! Tegelikult on ju tagiga ikkagi soe ja lund ei saja ning vihmagi tuleb haruharva! Seega kõik ok!

Kui nüüd kõik kokku võtta, siis meil on 8 kuud soe ning 4 kuud pisut jahedam. Mai, juuni, juuli, august, september on kõige kuumem aeg ning veebruar ja märts kõige jahedam.

Kui ma nüüd kõvaketta tagasi saan, siis teen teile aasta piltides, et näidata, milliseid riideid mina ja poisid aasta jooksul kanname.

Et mitte magada maha järgmist postitust, liitu minu blogi facebooki lehe fännidega!

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga