Lapsed

Laps otsustab ise, mida ta süüa tahab! 5/7

Söön parasjagu mureleid, mida ma üleeile turu pealt ostsin. Kilo maksis ainult 2.25€ ja hooaeg alles algab. Maasikate hooaeg on lõppemas, aga neid sai endiselt 1.25€ soetada. Loomulikult vedasin kaks kilo koju ning täna panin enamuse neid sügavkülma. Tundub, et keegi ei taha neid enam. Esimest korda elus saan öelda, et ma olen maasikatest isu täis söönud. Eestis lubasin iga aasta, et ostan kusagilt ämbritäie maasikaid ja siis söön nii kaua, kuni süda pahaks läheb. Ootasin siis, et kilohind alla läheks ning kui ta lõpuks läks ning ma kusagil seda märkasin, siis mõtlesin, et nüüd kohe homme ostan, aga homme ei saanud ja ülehomme ei jõudnud ja siis oligi juba hinnasiltidel 2€ asemel 4€ ning suurte maasikate asemel olid kastides mingeid pisikesi kribulad. Ja siis mõtlesin jälle, et järgmisel aastal kindlasti. Nüüd, kui siin Hispaanias sai mitu nädalat järjest kilo maasikaid 1€ eest, siis ei jätnud võimalust kasutamata.

Nüüd aga challengi juurde!

Eile võtsin uue lähenemise. Selle asemel, et küsida, mida nad õhtuks süüa tahavad, rääkisime hoopis erinevatest toitudest, mida teavad. Loetlesime erinevaid hommikusööke ning õhtusööke ja arutasime, mida teised lapsed neil kooli kaasa võtavad. Samuti mõtlesime, et mida me telliks, kui me välja sööma läheksime. Kohe oli näha, et poiste mõte hakkas liikuma. Tegelikult on ju lisaks makaronidele, kartulitele ja riisile olemas meeletult palju erinevaid toite!

Kui me juba mõnda aega toitudest rääkinud olime, siis viisin jutu sujuvalt üle sellele, et mida nad õhtul süüa tahaksid.

C: PRAEMAKARONE! (nii palju siis meelte avanemisest..)

L: Aga me just rääkisime ju, et maailmas on nii palju põnevaid toite! Kui sa saaksid õhtusöögiks valida ükskõik mida, siis mida sa valiksid?

C: Praemakarone! Minu lemmiktoit ongi praemakaronid!

K: Aga mina tahan burgert ja friikartuleid..

C: Mkm! Teeme praemakarone.

L: Praemakaronide tegemine ei ole nii keeruline. Üks kord võin erandi teha ning kahte toitu valmistada. Aga mida hommikuks süüa.

C: Putru maasikate ja banaanidega.

L: Aga milliseid hommikusööke veel olemas on? Milliseid me enne veel loetlesime?

K: Aaahjaa! Pannkooke! Teeme pannkooke.

C: Aga mina tahan putru ju!

K: Ei! Teeme pannkooke..

C: Aga teeme KOHE pannkooke!

L: Õhtusöögiks?

C: Jaa, ja siis homme hommikul teeme hoopis putru!

K: Jaa, hakkame kohe pannkooke tegema.

No mis ma teha saan! Ei lähe see test kuidagi põnevamaks! Chris armastab oma putru ja ei ole nõus seda mitte millegi vastu vahetada! Isegi, kui Kenneth teatab, et tema tahaks hommikuks süüa kooki või komme, siis jääb Chris endale kindlaks!

Õhtusöögiga on NATUKENE põnevam! Neil on mõlemal omad soovid ning huvitav on jälgida, kuidas nad kompromisse teevad. Minu jaoks on väga oluline, et nad õpiks teineteisega arvestama ning üksteise soove austama. Sel põhjusel teen ma kahte erinevat sööki haruharva! Kui kumbki järele ei anna või uut õhtusöögi ideed ei teki, siis otsustan ise. Ja pannkoogid on naatukeene huvitavam, kui keedukartulid! Kui mulle endale pannkoogid maitseksid, siis oleks eilne õhtu juba päris mõnus olnud! Aga õnneks oli burgerimaterjali alles ning päris nälga ma ei jäänud! Ja mul olid murelid ja maasikad, mida ma siis ülejäänud õhtu süüa sain.

Minu jaoks oli kõige suurem õnnestumine see, et me eile poodi ei pidanud minema. Kõik asjad pannkookide ja hommikupudru valmistamiseks olid olemas! Aga nii palju võin öelda, et kui me oleks poodi läinud, siis nad oleksid tee peale kartulikrõpse ostnud. Selle otsuse tegi Kenneth ning seda ta tuletas mulle mitu korda meelde. Ka siis, kui me juba olime otsustanud, et täna poodi ei lähe, sest vajadust ei ole! Pool tundi enne magamaminekut ka veel küsis, et äkki ikka käime kiirelt poest läbi. Aga siis oli hilja juba! Lubasin, et järgmine päev tuleb kindlalt minna, sest pühapäeval on poed kinni!

Ma kardan, et täna tulevad need praemakaronid õhtusöögiks! Aga iial ei tea. Õnneks käime veel lisaks toidupoele turu peal, sest laupäeviti hoitakse turgu kauem lahti ning kõik puu- ja juurviljad hinnatakse kõvasti alla! Eelmine nädal sain kilo mureleid 1.25€ eest! Lasen neil seal ka ise valida, mida nad tahavad!

Lisaks on plaan osta ka mõningad asjad järgmise nädala challengiks valmis ning siin on mul pisut teie abi vaja. Milliseid puu- ja juurvilju teie lapsed ei söö?

Kui sulle minu blogi meeldib, siis hääleta minu poolt siin: http://eba.marimell.eu/

Leiad mind reisiblogide kategooriast. Aitäh! ?

Leiad minu blogi ka Facebookist.

2 kommentaari

  • Merilin

    Paku lastele järgmine nädal oliive, paljud lapsed ei armasta neid. Kas neile supid maitsevad? Klassikaline seljanka ja borš?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga