hispaania

Kui palju Hispaanias maksab…? Puu- ja juurviljad vol. 1

Tuleb tunnistada, et mul on ikkagi väga suur osa Malagast täiesti tume maa! Mõnes mõttes on ju loogiline ka, et igale poole ei jõuagi, sest tööd on vaja ka teha ning päev otsa ringi rännata on üsna ajakulukas. Eriti praegu, kui mul ratast veel ei ole (see viga tuleb muidugi lähiajal parandada, sest siin on neid rattaga sõitmiseks sobilikke ilmasid peaaegu 365 päeva aastas).

No igatahes selgus üsna hiljuti, et mul oli täiesti avastamata lähedal asuvad puuvilja- ja toidupood. Ma panen siia pildi, et te aru saaksite, kuidas on võimalik, et mul mitu kuud 150 meetri kaugusel asuv puuviljapood tähelepanuta on jäänud.

Fruteria

Meie kodu asub selle sinise täpikese peal. Absoluutselt kõik vähegi olulised vaatamisväärsused (ja ka kool ning enamus toidupoed) jäävad mere poole ja mul lihtsalt ei olnud kunagi vajadust ühtegi sammu sinna ülespoole astuda 😀 See viga sai aga parandatud, kui  meil (loe: meie naabril) käis külas Anna-Liisa (samuti üks eestlane, kes siin Malagas elab) ning ütles, et ta oli just ostnud meie kodu lähedal asuvast puuviljapoest terve kastitäie avokaadosid ühe euro eest. Ma olin üsna hämmingus esiteks sellepärast, et meie kodu lähedal asub puuviljapood, mida ma kohanud ei olnud ja teiseks sellepärast, et kusagil nii odavalt avokaadosid müüakse. Poes maksavad need 4 eurot kilo!! See teeb ühe avokaado hinnaks keskmiselt 70 senti!

Küsisin siis täpsed juhised ja juba paar päeva hiljem jalutasin ma sealt suure kotitäie apelsinidega (3 kilo maksis 1 euro) kodu poole.

No igatahes käisin ma eile taaskod puuviljapoes ja siis tuli mul mõte, et ma hakkan dokumenteerima, millised siin puuviljade hinnad parasjagu on. Ja panen pildid ka, millised need puu- ja juurviljad välja näevad. No lihtsalt huvi pärast, et hiljem oleks võimalus tagasi vaadata ja võrrelda hindu erinevatel hooaegadel ja ka sellepärast, et kõige rohkem saan ma küsimusi teemal, kui palju maksavad Hispaanias puuviljad/juurviljad/riided/jalanõud jne jne jne.

1) Apelsinid

Apelsinid on siin ikka nii magusad ja mahlased! Poes kõigub kilo hind 50 sendi ja 1 euro vahel. Puuviljapoes maksavad apelsinid 1 euro 3 kilo. Viimasel korral õnnestus krabada terve suure kotitäie apelsine 1 euro eest. Ma usun, et seal oli sees umbes 3-4 kilo, mis teeb kilo hinnaks keskmiselt 25-35 senti.

IMG_3956

2) Avokaado

Seekord mul ei õnnestunud 1 euro eest kasti avokaadosid saada, aga 2 eurot kilo ideaalselt valmis kreemiste avokaadode eest välja käia tundus ka väga mõistlik!

IMG_3960

3) Sidrunid

Ma täpset hinda ei mäleta, mis sidrunid poes maksavad, aga ma olen iga kord mõelnud, et kuidas hooajakaup nii kallis saab olla. Ehk siis tõenäoliselt küsitakse 2.00-2.50€ kilo sidrunite eest. Fruterias maksis kilo sidruneid 60 senti.

IMG_3963

4) Sibulad ja kartulid

Ma ei ütleks, et need nüüd väga palju odavamad on, kui poes. Kilo kartuleid maksis 0.75€ ning kilo sibulad sai kätte 0.39 sendiga. Seekord olid poes kartulid isegi odavamad (40 senti) ning sibulad on 40-50 sendi vahel.

5) Banaanid

Banaani kilohind oli 50 senti. Seda muidugi nendele banaanidele, mis käest ära hakkavad minema, aga need on just minu lemmikud! Sellised hästi hästi magusad. Poes on hetkel banaani kilohind 1.29€.

IMG_3959

PS! Maasikad on juba 4€ kilo! Seekord jäid veel Fruteriasse.

Jälgi meid ka Facebookis. Kõige aktiivsem olen ma Instagramis

 

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga