Määratlemata

Hispaanias ei olegi päkapikke :(

Hispaanias ei olegi päkapikke…jõuluvana ka mitte! Oh õudust!

Õnneks see aasta ei pidanud ma lapsi veel laua taha kutsuma, et teatada, kuidas me oleme neile aastaid suu ja silma sisse valetanud ning päkapikke ei olegi tegelikult olemas ja kõik kommid ning shokolaadid oleme hoopis meie koos Kentiga sussi sisse vedanud. Veel mitte! Kuigi Chris juba pisut on kahtlustama hakanud, et miks päkapikud poest komme ostavad, kui jõuluvanal on endal suur kommivabrik, siis ta ikkagi veel usub imedesse ning Kenneth…Kenneth on kogu südamega asja juures ja ärkab vahel keset ööd üles ning hommikul leian ma ta siis voodist üleni shokolaadisena. See põnevus ja elevus, mis päkapikkudega kaasneb…ma ei tahtnud, et nad nii vara sellest ilma jäävad. Mul käisid päkapikud veel kolmandas klassis ka ja ma üldse ei tunne, et see oleks liiga kaua olnud!

Järgmine aasta tuleb meil aga juba kõvasti tõsisemalt see asi läbi kaaluda, sest kuigi see aasta poisid veel ei oska kooli minnes sõprade käest küsida, et mis päkapikk neile tõi, siis järgmine aasta ju oskavad! Ning siis võib juhtuda nii, et lapsed tulevad nuttes koolist koju ning küsivad, et miks teised ütlevad, et päkapikke ei ole olemas või siis pean ma hoopis vanematele seletama, et miks nende lapsed nuttes koju läksid ja küsisid, et kas nemad ei olegi head lapsed, et neil päkapikke ei käi…sest me ju räägime lastele, et päkapikud on need pisikesed punaste mütsidega tegelased, kes aknapragudes piiluvad, kas lapsed käituvad ilusti. Pahadele poistele päkapikk kommi ei too..Õnneks on järgmise aastani veel nii palju aega..küll jõuab mõelda! Tahaks nii väga, et aastake veel!

Mida Hispaania päkapikud lastele toovad.

Eesti poed on imelised kommivõlumaad, kus on igas mõõdus, värvis ja kujus maiustusi, mida sussi sisse panna. Eriti veel detsembris, kus tuuakse kastide viisi jõuluteemalisi shokolaade ja komme juurde, mis ideaalselt sussi sisse sobivad. Seega pole tarvis teha muud, kui siseneda poodi, laduda korv täis ning ongi mureta!

No siin ei ole nii! Ma vist kunagi ammu juba rääkisin sellest, kuidas hispaanlased armastavad pakendada ja siis veel pakendada. Seega on siin kõik hiigelsuurtes pakendites ja kuna päkapikud ei ole siin teemaks, siis ei tule detsembris ka ekstra väikeseid maiustusi kusagilt juurde.

Parim pilt, mis ma leidsin. Mingid Twixi laadsed asjad, aga lihtsalt ühes pakis palju väikeseid..
Parim pilt, mis ma leidsin. Mingid Twixi laadsed asjad, aga lihtsalt ühes pakis palju väikeseid..

Siin tuleb pidevalt nuputada ja planeerida, et kuna mida panna ja kui palju osta. Need suured pakendid ei mõju hästi ei rahakotile ega ka minu kaalule, sest laste hommikust magusakogust ei tahaks liiga suureks ajada, aga no keegi peab ju jäägid ära sööma!! Kuna Kent on Indias, siis ma pean selle raske töö kõik enda õlgadele võtma! 😀 Õnneks eile leidsime teel koju ühe pisema poe, kus müüdi ka üksikult komme! Vot seal ladusin küll korvi täis ja nüüd on vast nädalake muretut elu!

img_1394

img_1391

Mis te lastele sussi sisse panete?

8 kommentaari

 • Linnet

  Meil küll käivad päkapikud siin Hispaanias 😀 Laps käib isegi neljandas klassis ja usub endiselt. Teistele koolis küll ei tooda aga plika on suures usus, et Eesti päkapikud mõtlevad ka temale ja toovad sussi sisse miskit Eestist.

  • Liisbett

   Kusjuures ma ka mõtlesin selle peale, et räägin poistele mingi loo Eesti päkapikkudest 😀 Mida põnevat päkapikud sinu lapsele toovad?

 • Maret

  Meie paneme kleepse, vildikaid, juuksekumme ja -klambreid, väikseid mänguasju jms. Seda magusat sajab siin jõulude ajal nagunii uksest ja aknast sisse.

  • Liisbett

   Nii vahva! Ma olin ka siin kleepsude otsingul, aga ei leidnud. Õnneks päevi veel jagub ja ehk õnnestub meil ka shokolaadivabad päevad teha 🙂

 • Katrin

  Meie lapsed on nüüdseks kuulnud sõpradelt, et päkapike pole olemas. Olen neile öelnud, et kuskil on Jõuluvana ja päkapikud olemas, kuid ei jõua iga pere juurde ning emme ja issi on abiks 🙂

 • A-M

  Ma olen aru saanud, et ajaga kaasas käia, siis tuleb siin jõuluvana ka… Aga see ei tähenda, et siis kolm kuningat ei tuleks, nop, kõik toovad kingitusi.. Oh häda vanematele ?

  Ps hiina alimentación poekestest, need mis alati lahti on, saab väikesi šokolaade jms

  • Liisbett

   Kusjuures ma ka just hiljuti avastasin, et on küll tegelikult väikeseid komme ka! Ma lihtsalt varem vist ei vaadanud sellise pilguga, sest mis mõttega ma ikka seda nänni kokku ostan, kui siin Hispaanias on ju puuvilju jalaga segada. Ja muidugi see jõuluvana teema tuleb eraldi arutlusele, kuidas kinke saab ju kaks korda siin 😀 Kõigepealt jõuluvana ja siis kolm kuningat! 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga